עדית בן פורת טיפ 3: הדיבור הפנימי

מספר צפיות: 3678

המומחים: עדית בן פורת

קטגוריה: הטלוויזיה של העסקים

הדיבור הפנימי הוא כל הרעש שיש לנו בתוך הראש, האיש הקטן שגר לנו בתוך הראש ואומר כל הזמן: "אבל למה אמרת ככה, היית צריכה להגיד לו ככה, והיה עדיף שהיית אומרת ככה, ולמה לא אמרת ככה, ולמה ויתרת? ולמה הסכמת? ולמה לא קנית ולמה לא מכרת? ולמה התחתנת למה התגרשת?
עדית פן פורת, מאמנת לחשיבה מנצחת בעסקים, מציגה בפניכם בסרטון כלים לנקות את הדיבור הפנימי המחליש ולהתחיל לאמץ דיבור פנימי מעצים (דימוי עצמי גבוה) .


קרא עוד
שלח לחבר/ההדיבור הפנימי הוא כל הרעש שיש לנו בתוך הראש, האיש הקטן שגר לנו בתוך הראש ואומר כל הזמן: "אבל למה אמרת ככה, היית צריכה להגיד לו ככה, והיה עדיף שהיית אומרת ככה, ולמה לא אמרת ככה, ולמה ויתרת? ולמה הסכמת? ולמה לא קנית ולמה לא מכרת? ולמה התחתנת למה התגרשת"?
כמו שדרן רדיו שמשדר את המשחק אבל עם הערות ופרשנות.
עכשיו, אם היה שם פרשן שכל הזמן היה אומר: את נהדרת, את מדהימה, את מסבירה נהדר, בטוח כולם נורא אוהבים את זה כל הכבוד לך את ממש מדהימה...
 עוד הייתי אומרת: ניחא, שיעשה רעש.
הצרה שאצל רובנו האיש הקטן הזה הוא ממש לא בצד שלנו. הוא בעצם הדרך שלנו לדפוק לעצמנו על הראש עם הפטיש של השניצלים.
מי ממציא את הדיבור הזה?
נכון שלפעמים לאיש או לאשה האלה שמדברים בתוך הראש שלנו יש את הקול של אמא שלנו או של אבא שלנו, או של המורה שלנו בכיתה א'? או בן או בת הזוג שלנו.
אבל מי ממציא את זה בסופו של דבר?מי עושה את כל הרעש הזה? מי מספר את כל הסיפורים האלה? זה רק אנחנו.
אני רוצה להזמין אתכם לעשות בבית ניסוי
קחו מישהו מבני הבית שלכם, חבר או חברה, ותעשו הורדת ידיים כמו בקינסיולוגיה.
תנו למי שמושיט את היד קדימה להגיד פעם אחת דברים טובים על עצמו: אני נהדר, אני נפלא, אני מקסים, אני תותח. לא משנה אפילו אם מאמינים בזה או לא.
ובפעם השנייה, תנו לאדם הזה להגיד: אני אידיוט אני טמבל, אני אפס, אני לא אצליח בחיים. 
לא תאמינו איזה הבדל יהיה בכוח של אותו אדם להתנגד להורדת הידיים.
למילים יש כוח. ישנו גם הניסוי של היפני, עם המים, שנקרא for the love of water , היפני שם בקבוקי מים וכתב עליהם מילים ואח"כ בדק את המבנה המולקולארי של המים והיה הבדל בין המבנה המולקולרי של המים בהתאם למילים שנכתבו על הבקבוקים.
מכיוון שהגוף שלנו עשוי משמונים אחוז מים,  בעצם יש השפעה למילים גם על הגוף שלנו והיכולות שלנו וגם על המוח שלנו, המנטאליות שלנו והרוח שלנו.
עכשיו מילא, שאנשים אומרים לנו דברים מבחוץ. אבל האויב הכי גדול שלנו זה אנחנו, אם מישהו היה מרשה לעצמו לדבר אלינו כפי שאנחנו מרשים לעצמנו לדבר לעצמנו, אנחנו לא היינו מדברים איתו.
אז אני רוצה להמליץ לכם להתחיל לשים לב לדיבור הפנימי שלכם ולהתחיל לשים לב, ולהפסיק, דיבור פנימי שאתם לא רוצים  בו ולהתחיל לשים שם במקום זה דיבור פנימי שאתם כן רוצים לשים.
כי אתם יודעים מה? אחת הטעויות הרווחות הן שאנחנו מנסים לחשוב חיובי, כי כשאנחנו מנסים לחשוב חיובי אנחנו בעצם מנסים לשים משהו בכוח על פרץ שלם של מחשבות שליליות שיש לנו מתחת. וזה לא יעזור. זה כמו למלא דלי מלוכלך במים נקיים, הם יהיו מלוכלכים, כדי שהמים יהיו נקיים אנחנו קודם צריכים לשטוף את הדלי.
יש המון אנשים שזה מאוד מפחיד אותם והם אומרים "לא, לא, לא, אני בכלל לא רוצה לחשוב את המחשבות האלה". אני לא רוצה...
זה לא משנה אם לא תגידו את זה. זה ישנו שם, אז תנו לזה לצאת ותצחקו על זה, תסתלבטו על זה. ואחרי שתתנו לזה להתרוקן בכל צורה שאתם רוצים, אתם יכולים להתחיל להכניס את הדיבור החיובי, ולהגיד לעצמכם כל בוקר אני  מקסימה, נהדרת, נפלאה, תותחית, מצליחה. אני חשובה בעולם, יש לי משמעות וכו'.
אחד הדברים שאפשר לעשת עם הדיבור השלילי או המחשבות השליליות זה פשוט לעצור לרגע, לצייר בדמיון מין X על כל המחשבות האלה ולהגיד "בטל ומבוטל". ותראו שאם יש מחשבה כזו שחוזרת ושוב ושוב תעשו עליה בטל ומבוטל – בסופו של דבר היא תתייאש ותפסיק לחזור. 
אז אני מזמינה אתכם לשים לב לדיבור הפנימי שלכם, לזכור שזה אתם מדברים אותו ולא אף אחד אחר, ולאט לאט להפסיק להשמיע את הדיבור הפנימי המחליש הזה ולהתחיל לאמץ דיבור פנימי מעצים ולהגיד לעצמכם דברים טובים, דברים מחזקים, דברים שיעלו לכם את ההרגשה הטובה ואת התדר האנרגטי שלכם וישלחו אתכם לעבודה שלכם שמחים ומחוזקים.