עדית בן פורת טיפ 4: נוכחות וארגון

מספר צפיות: 4488

המומחים: עדית בן פורת

קטגוריה: הטלוויזיה של העסקים

לנהל עסק קטן מורכב מ מיליון מטלות. הרבה פעמים אנחנו גם השחקנים, וגם פועלי הבמה. אנחנו גם נותנים את השרות, גם מוכרים ומשווקים גם עושים את כל ה לוגיסטיקה מאחור. זה מחייב אותנו לעשות מעברים מדבר לדבר המוני פעמים ביום.
הרבה פעמים אנחנו גם מנהלים את העסק הקטן שלנו בבית ואז ישנן גם המוני המטלות של הבית, הילדים, מי שנכנס, מי שיוצא. בקיצור, שמייח.
עדית בן פורת, מאמנת עסקים לחשיבה מנצחת תראה לכם, בעלי העסקים, מהו המשאב הכי יקר שיש ברשותכם ואיך אפשר להיות נוכחים ומאורגנים תמיד.


קרא עוד
שלח לחבר/הנוכחות וארגון

לנהל עסק קטן מורכב ממיליון מטלות. הרבה פעמים אנחנו גם השחקנים, וגם פועלי הבמה. אנחנו גם נותנים את השרות, גם מוכרים ומשווקים גם עושים את כל הלוגיסטיקה מאחור. זה מחייב אותנו לעשות מעברים מדבר לדבר המוני פעמים ביום.

הרבה פעמים אנחנו גם מנהלים את העסק הקטן שלנו בבית ואז ישנן גם המוני המטלות של הבית, הילדים, מי שנכנס, מי שיוצא. בקיצור, שמייח.

המשאב היקר ביותר שיש לנו הוא תשומת הלב שלנו, והיכולת שלנו למקד את מלוא תשומת הלב שלנו במה שאנחנו עושים, ויותר חשוב מזה, באדם שאנחנו מדברים איתו. זה הבסיס להצלחה או לחוסר ההצלחה.

אחד הדברים שגורמים לשחיקה הוא כאשר אנחנו לא מצלחים לנהל את תשומת הלב שלנו והיא מתזזת בין כל ההתרחשויות וההפרעות ומי שנכנס ומי שיוצא.

אז אני רוצה להציע לכם ממש לאמן את עצמכם ביכולת לנהל את תשומת הלב שלכם. כלומר, להחליט איפה אתם רוצים שהיא תהיה. אתם יודעים שאנחנו חיים בעידן שבו לכולם יש "הפרעת קשב וריכוז". כלומר, לכל הילדים יש הפרעת קשב וריכוז כמובן, וגם המון מבוגרים תופסים טרמפ על הטרנד הזה ואומרים "כן, כשהייתי קטן לא אבחנו את זה, אבל  גם לי יש הפרעת קשב וריכוז. ואנחנו כאילו לוקחים פטור מלנהל את הקשב והריכוז שלנו כי כאילו יש לנו "הפרעה".

 

אז תרשו לי להגיד לכם משהו: ל-99 אחוזים מהאנשים שיש להם לכאורה הפרעת קשב וריכוז –אין באמת הפרעת קשב וריכוז. הם פשוט לא למדו להקשיב ולהתרכז. וקשב וריכוז זה פשוט עניין של אימון תשומת הלב שלנו. ברגע שאנחנו לומדים לנהל את תשומת הלב באורח פלא בעיית תשומת הלב שלנו נעלמת או מצטמצמת מאוד.

אני רוצה להציע לכם לעשות אימון של ניהול תשומת הלב. והאימון יכול להיות כזה: יש מדיטציה עתיקה שנקראת מדיטציית הורד. לוקחים ורד אחד ושמים אותו באגרטל, ויושבים ומתבוננים בורד הזה עם כל תשומת הלב שלנו, כאילו שהוא היה הדבר הכי מעניין בעולם, ואם תשומת הלב שלכם בורחת לכל מיני מקומות אחרים – פשוט להחזיר אותה לורד הזה. ולהיות עם הורד.

אגב, זה לא חייב להיות ורד, אני מניחה שאפשר לעשות את זה גם עם פרח אחר, למרות שעל פי המסורת עושים את זה עם ורד.

אפשרות אחרת היא להתמקד בקולות של הנשימה שלנו. לעצום עיניים, לנשום רגיל, ופשוט להקשיב לקולות של הנשימה שלנו במשך דקה או שתיים. תעשו את הדבר הזה כמו אנטיביוטיקה, שלוש פעמים ביום, בוקר צהרים וערב, תאמנו את תשומת הלב שלכם ותראו שתוך שבוע שבועיים אתם מרגישים הבדל משמעותי ביכולת שלכם לנהל את תשומת הלב שלכם, להקשיב, להתרכז, להיות נוכחים, להיות מאורגנים. פחות סטרס, פחות עייפות, ויותר כיף והנאה ממה שעושים.