עדית בן פורת טיפ 9: ונפתח בחידה

מספר צפיות: 4576

המומחים: עדית בן פורת

קטגוריה: הטלוויזיה של העסקים

הרבה פעמים אנחנו לא יודעים מה לעשות, איך לעשות. זה ניראה לנו גדול, מורכב, וכשמדובר בעסק קטן, כבר אמרנו, יש המון מטלות והמון פרטים, אנחנו צריכים להתמצא בהמון תחומים. קל להכנס למצב של הצפה ומשם לשיתוק ולא לעשות כלום.
ומאוד קל לטבוע בתוכם. איך נמנעים מלטבוע... ? עדית בן פורת תיתן לכם את הכלים לעשייה שמביאה תוצאות בטיפ מספר 9 לבעלי עסקים.


קרא עוד
שלח לחבר/הונפתח בחידה:

 

שלוש צפרדעים ישבו על עלה. שתיים החליטו לקפוץ למים. כמה צפרדעים נשארו על העלה?

הנטיה שלנו תהיה להגיד שאחת,  אבל התשובה האמיתית היא שלוש, כי זה שהן החליטו לקפוץ עדיין לא אומר שהן קפצו.

להתכוונן, לראות בעיני רוחנו, להיות באנרגיה הנכונה, כל הדברים שדיברנו עליהם הם חשובים מאוד, אבל בסופו של דבר, מה שיזיז את העסק שלנו זו העשיה שלנו, וחשוב מאוד לא לשכוח את השלב הקטן אך המכריע הזה.

בשביל עשייה, חשוב מאוד ידע. אני יכולה לומר לכם מניסיון של 15 שנים כבעלת עסק. כעשר שנים פעלתי בעיוורון מוחלט, לא היה לי מושג מה אני עושה וככה זה גם נראה.

כשהתחלתי לרכוש ידע ללמוד ולהבין איך מנהלים, איך משווקים, איך מוכרים, איך יוצרים קהילה של אנשים שמתעניינית במוצרים ובשירותים שלי, הדברים התחילו להראות אחרת. היום בעצם אני משלבת את רעיון החשיבה המנצחת עם כל הידע הזה.

אז ידע הוא מאוד חשוב ואף פעם אל תחסכו, שלא לומר תתקמצנו, על ידע. הרבה פעמים אנשים אומרים לי: "אני לא רוצה להשקיע בליווי עסקי, או בהדרכה, או בקורס, אין לי כסף. אחרי שהעסק יתחיל להכניס כסף, אז אשקיע"...

ואני אומרת, זה כמו האיש שעומד ביער וחוטב עצים, עובר  פלוני ואומר לו: "הגרזן שלך לא חד, לך לכפר ותשחיז אותו, ואז יהיה לך הרבה יותר קל לחטוב עצים". עונה לו האיש שלנו: "אין לי זמן, אני צריך לחטוב מאה עצים עד הערב..."

מאוד חשוב לרכוש הדרכה ולדעת מה צריך לעשות.

אבל בסופו של דבר הכי חשוב זה לעשות.

הרבה פעמים כשמגיעים לשלב העשיה, זה מבלבל אותנו,

 דיברנו על זה כבר כשדיברנו על בהירות.

הרבה פעמים אנחנו לא יודעים מה לעשות, איך לעשות. זה ניראה לנו גדול, מורכב, וכשמדובר בעסק קטן, כרבר אמרנו, יש המון מטלות והמון פרטים, אנחנו צריכים להתמצא בהמון תחומים ומאוד קל לטבוע בתוכם.

קל להכנס למצב של הצפה ומשם לשיתוק ולא לעשות כלום.

אז אני אומרת, כשאתם רוצים לעשות משהו שבו , קחו ניר ועיפרון, קחו את הדבר שרוצים לעשות, וחלקו אותו לעשרה שלבים, מ-1 עד 10, ולכו מהסוף להתחלה.

נניח שאני רוצה עכשיו לפתוח סדנה. אז מה הדבר הראשון שאני צריכה לעשות? קודם כל אני צריכה תאריך, אחר כך אני צריכה תוכן לסדנה, מקום לסדנה, אני צריכה להגדיר לעצמי למי הסדנה מיועדת, את מי אזמין, ואיך אזמין אותם? האם במיילים? או אטלפן, או מכתבים בדואר?

 וכך אני הולכת מהסוף להתחלה, עד שאני מגיעה לנקודה של הרגע הזה. ואחרי שתכננתי את זה מהסוף להתחלה, ואני יודעת מה עלי לעשות עכשיו כדי שאוכל לצאת עם הסדנה שלי בעוד כך וכך זמן, אני אסתכל על השלב הראשון ואשאל אל עצמי, מה הצעד האחד אותו עלי לעשות עכשיו ומיד כדי שזה יקרה?

למה,? כי ברגע שמתחילים יותר קל להמשיך.

אז אני אומרת לתכנן, ואז לשאול מה אוכל לעשות עכשיו ומיד, גם אם זה דבר קטן מאוד, לגשת ולעשות אותו.

וזה מה שאני מזמינה אתכם לעשות. קחו פרויקט שאתם רוצים להוציא לפועל, ערכו רשימה של של 10 צעדים, ואגב, זה לא צריך להיות פרויקט חייכם, זה יכול להיות גם לסדר את הארון, ואז, קחו את הדבר הראשון ועשו אותו ממש עכשיו ומיד.

את שאר תשעה השלבים כבר יהיה לכם יותר קל לעשות אחרי שעשיתם את הראשון.