גליה בר טיפ מספר 5: דוח תזרים מזומנים, "מודל המראה המחומשת"

מספר צפיות: 4473

המומחים: רו"ח גליה בר

קטגוריה: הטלוויזיה של העסקים

מודל " המראה המחומשת" – מודל הבנוי מחמישה שלבים היוצרים שקיפות מלאה בעסק , מייצר מזומנים, ועוזר להשיג שליטה בעסק- " כי רק שאתה שולט בכסף אתה שולט בעסק"
הפעם נדבר על שלב ה- 2
דוח תזרים מזומנים


קרא עוד
שלח לחבר/המודל " המראה המחומשת" – מודל הבנוי מחמישה שלבים היוצרים שקיפות מלאה בעסק , מייצר מזומנים, ועוזר להשיג שליטה בעסק- " כי רק שאתה שולט בכסף אתה שולט בעסק"

הפעם נדבר על שלב ה- 2

דוח תזרים מזומנים

מה זה דוח תזרים מזומנים וכיצד הוא שונה מדוח רווח והפסד,

דוח תזרים מזומנים זה דוח כמה כסף נכנס ויצא לי מהעסק, כמה כסף הלקוחות שלי משלמים וכמה כסף אני משלם לספקים לעובדים .

דוח תזרים מזומנים הוא שונה מדוח רווח והפסד, דוח רווח והפסד זה מה ההכנסות של העסק וההוצאות של העסק גם אם לא קיבלתי את הכסף במזומן , כלומר הכסף יתקבל וישולם בעתיד הלא רחוק,

ואילו דוח תזרים מזומנים זה כמה כסף נכנס לי לעסק וכמה כסף יצא לי מהעסק, ולכן חשוב לנהל אותה ברמה היומית  , חשוב לעשות הקבלה בין הכסף שנכנס לכסף שיוצא וזאת כדי שאוכל לכבד את ההתחייבויות שלי לספקים ולשאר התשלומים בעסק.

אם העסק מנהל דוח תזרים מזומנים הוא יודע מתי לשלם את חובותיו והוא יודע להתכונן ולגייס כספים כשיש חסר.

כשאתה מנהל דוח תזרים מזומנים ויודע מה קורה אצלך בעסק, ולא סתם מפזר שיקים ומופתע ממצב העסק בבנק, גם כאשר אתה נתקל בחסר מזומנים וניגש לבנק לקבל אשראי, מתיחסים אלייך אחרת, רואים שאתה שולט בכסף ויודע מה קורה אצלך בעסק, הבנק עוזר לך בתקופות שחסר לך מזומנים. כי אתה ניגש אליו ומראה לו מתי יהיה חל מזומנים כדי להחזיר לבנק את החוב.

ראיתי הרבה עסקים שכל הזמן רצים לבנקים ומתחננים למנהל הבנק שייתן להם אשראי נוסף, ראיתי עסקים שמופתעים ממצבם בבנק ולא מבינים למה הבנקים קשים איתם ולא נותנים להם אשראי ומחזירים להם שיקים

ולכן לנהל את המזומנים של העסק בחוכמה ולהקביל תשלומים להכנסות לדאוג שהעסק ייצר מזומנים ולדאוג לגבות את החובות מלקוחות, זה קריטי להמשך תפעולו של העסק.

80% מהעסקים שקורסים קורסים בגלל בעיות פיננסיות, ו 80% מהם קורסים בגלל תזרים מזומנים שלילי, כלומר הם לאמייצרים מזומנים בתפעול השוטף של העסק.

 

תודה שהייתם איתי נתראה בסרטון הבא.