למה בכלל אתר?

המומחים: נשות ראשון

קטגוריה: ערוץ סגנון חיים

מה נכון יותר לעסק קטן ובינוני? דף פייסבוק עסקי? אתר? איזה אתר? למה למרות פלטפורמות חינמיות רבות לבנית אתרים בסוף אנו פונים לשירותיו של בעל מקצוע? איך עושים את המעבר משכירה לבעלת עסק לעיצוב גרפי ואיך מתגלגלים לעיצוב אתרים לעסקים קטנים ובינוניים? על השאלות הללו תענה לנו מונה אריאל בעלת סטודיו לעיצוב MoonArt. ניתן ליצור קשר עם מונה בטלפון 050-7503539 ובמייל mona.moonart@gmail.com.
וניתן ליצור קשר איתי עו"ד נורית בנדורי שם טוב במייל nurit@bendory.co.il m ובנייד 0544773772.


קרא עוד
שלח לחבר/המונה אריאל

בת 52

נשואה לניר ואמא ללירון ונועה,

מייסדת MoonArt בית חם לעיצוב גרפי.

מייסדת יחד עם יהודית לוטואק את מגזין מדור לדור ממנו פרשה לאחרונה.

ומחברת הספר "ברוכה הבאה הביתה".

 

מונה בואי נתחיל מכאן ועכשיו.

את מעצבת גרפית שמתמחה בעיצוב אתרים לעסקים קטנים ובינוניים.

אנשים שפותחים עסק היום מאד מתלבטים אם להקים אתר או להסתפק בדף פייסבוק ואם אתר אז איזה אתר – הזירה מאד מוצפת ובעל עסק צריך להשקיע סכום מאד גדול בשווק.

למה לדעתך חובה שלאדם יהיה אתר. מה האני מאמין שלך בתחום.

אני חושבת שצריך להקים אתר כי כמו שיש לנו כתובת של בית צריך גם כתובת של עסק. עסק שמכבד את עצמו צריך לדעת מי הלקוחות שלו, מי קהל היעד ומה הוא רוצה שיראו עליו וברגע שיש לו כתובת יש לו בית. מעבר לזה היום כשאני פוגשת מישהו אני ישר הולכת לגוגל ובודקת מי האדם. ואם אין לאותו אדם בית אני אגיע לכל מיני דברים שאותו אדם לא היה  רוצה שידעו עליך או דברים שאינם רלוונטיים לו עוד. אם אני רוצה לשווק את העסק שלי ולא מגיעים לבית שלי, העסק מתפספס. המטרה שכשאדם יכנס לגוגל הוא יראה את האתר של האדם ולשם כך יש להכין את האתר נכון כך שגוגל יסרוק אותו בצורה חכמה ויעלה את האתר ראשון.

 

איזה הבדלים את רואה בין דף עסקי בפיסבוק לבין אתר.

דפים עסקיים הם חשובים אבל צריך לזכור שפייסבוק הוא של צוקרברג. פייסבוק הוא הבית של צוקרברג ששולט בדף שלי. הוא מחליט להציג עמוד בצורה מסוימת או לעשות באנר שלא אהבתי. זה לא בשליטה שלי. אני רוצה בית שלי שאני אשלוט על התוכן ובדרך שאני רוצה להציג אותו.

 

איך לבחור אופי של אתר? סגנון? איך מכוונת אנשים?

אחד התהליכים הראשונים שאנחנו ועושים על לקוח זה לאפיין את הצרכים שלו. יכול להיות שהוא צריך אתר תדמיתי של שני עמודים. יכול להיות שהוא צריך אתר חנות או אולי הוא צריך פורטל שיקדם נושאים מסוימים. חשוב לדעת מי הלקוחות הפוטנציאלים שלו, מה הצרכים שלו, איך הוא רוצה שיראו הדברים שהוא רוצה להציג, מה הוא רוצה להציג. כל לקוח ממלא שאלון מפורט ואנחנו מכינים לו מה שהוא צריך.

 

יש חברות/עסקים שרוצים אתר כמו כרטיס ביקור. לרשום פעם אחת הכל כדי שאם אדם יחפש ימצא. או שאדם יודע שלא יתחזק, יכתוב מאמרים ויפתח, מה כדאי שיהיה באתר כזה האם יכולה לתת כמה טיפים לעשה ואל תעשה?

באתר תדמיתי חשוב שהיה אודותי, מי אני מה המטרות של לשם מה בניתי את האתר וכו. דבר שני שחשוב שיהיה באתר תדמיתי זה צור קשר שיאפשר למי שנכנס לאתר לפנות אלי. אם את לא כותבת מאמרים ומכניסה תוכן איכותי יגיעו אלייך רק אם יחפשו אותך.

כל מי שרוצה שיכירו אותו ויצרו איתו קשר אישי כלכלי, עסקי, למטרות רווח, למטרות חשיפה, צריך אתר. בסופו של דבר כולנו מחפשים בגוגל.

 

ואם אני רוצה אתר שיעלה ראשון בגוגל?

כאן נכנס מקדם אתרים. בעל מקצוע בפני עצמו. האתר נבנה בצורה מאד מסוימת על מנת שגוגל יאתר אותו. אנחנו עובדים על וורד פרס. אנחנו ממליצים בסטודיו על מקדמי אתרים טובים כי קשה מאד לקדם אתר לבד בקידום אורגני. יש אפילו מקדם שמלמד איך לעבוד לקידום אורגני. זה לא מבטיח לאתר מקום ראשון אבל הוא עולה לאט לאט ברשימה.

 

כולם אומרים שאפשר לפתוח אתרים בחינם בוורדפרס וכד' ובכל זאת לוקחים אנשי מקצוע שיבנו אתר. כולם משתמשים בפלטפורמה חינמית ומשלם לאיש שירות. תסבירי לי את הפרדוקס.

אם אני בעלת עסק שרוצה לקדם עסק ועוברת תהליך מיתוג מסודר ומחפשת שהאתר ידבר בשפה עיצובית אחידה, אפנה מראש לאיש מקצוע שיבנה את השפה המיתוגית. אנחנו עושים זאת כמובן ועוברים תהליך עם הלקוח ויוצרים אתר מקצועי שהוא חלק מהמיתוג. אנשים שרוצים רק כרטיס ביקור עם אודות וצור קשר יכולים לפנות לאתרים חינמיים. ויש אנשים רבים שמתחילים עם אתרים חינמיים וכשהם לא מצליחים להגיע לתוצאות הם פונים למעצב שצריך לבנות אתר מההתחלה.

 

מה היה הרגע שבאה לך התובנה ששאת צריכה לעשות יותר מעיצוב?

אנחנו חיים בעולם דינמי אני מאד אוהבת עיצוב זה המקצוע שלי אבל יש לי צורך להתפתח. אני מונעת מסקרנות ויזמות ומימוש חלומות כמו העיתון שחלמתי עליו "מדור לדור". יצא עיתון מהמם והוא עדיין מהמם השארתי אותו בידיים נאמנות וטובות והמשכתי הלאה לאפיקים שמעניינים אותי.

 

בואי נדבר רגע על הספר שלך "ברוכה הבאה הביתה" - שמיועד לנשים שנמצאות היום במעבר בין חיים כשכירה לחיים כעצמאית. בספר טיפים רבים לפתיחת עסק עצמאי, לשמירת האיזון בין העבודה לזוגיות, למשפחה ולעצמך.. למה היה לך חשוב כל כך להוציא את הספר?

יצאתי לעצמאות השנת 200 כי החברה שעבדתי בה נסגרה. היה לי ילד בן 4 בבית ותינוק בבטן. הבוס שלי שאל אותי האם אני רוצה לעבוד בחברת האם מצאת החמה עד צאת הנשמה או חצי שנה חופשה עם פיצויים מוגדלים. ברור שהלכתי הביתה כי חשבתי על הילד שלא מכיר את אמא שלו ועל ילדה שתגדל לאותו מצב. נזכרתי באמא שלי שעבדה ובקושי ראיתי אותה והחלטת להיות אמא. אמרתי שאני יכולה גם אחרת והלכתי.

לא היה אך אחד שינחה אותי והכל גיליתי לבד. זה עלה לי בבריאות ובכסף ואחרי שנה וקצת שישבתי בבית וגידלתי את הילדים הודעתי לאמא שלי ולחמותי שאני הולכת ללמוד. למדתי עיצוב שנתיים אינטנסיביות ובית הדפוס שם הדפסתי את תיק העבודות אימץ אותי כשכירה לימד אותי, כוון אותי, נתן לי כלים ודחף אותי לעצמאות. כשהבנתי שנכון לי עצמאות התחלתי לבנות את המותג שלי והלכתי והתעצמתי. 15 שנה הסטודיו חי ובועט.

אחת הנישות שבחרתי עסוק בה היא עיצוב ספרים שהווה התשתית לספר שלי. עיצוב, עימוד, קשרים עם כל בעלי המקצוע בתחום. ספר שמלקט מאמרים בשם "אל ארץ הצבי" ספר אחר בשם "ללקק את השפה", ספר שנקרא "סוד הגביש " של חברת סטונאייג,  ואכן כשלקוח מגיע לסטודיו שלי הוא מקבל את כל המכלול שהוא צריך. יום אחד אמרתי עיצבת כבר ספרים לכל העולם ואשתו. מה איתך? ומכאן נולד הספר "ברוכה הבאה הביתה". מתוך התחבטויות והתלבטויות הניסיון להקים עסק בלי הכוונה ובלי ידע מוקדם. ואם מישהו היה כותב את הספר בתקופה שיצאתי לעצמאות והייתי יודעת איך מנהלים עסק בבית, מה לומר לילדים, איך לשמר זוגיות, איך להבהיר לסובבים אותי שאני אישה עצמאית שעובדת מהבית, איך פותחים עסק, היה לי הרבה יותר קל והייתי שמחה מאד.

הספר הזה לא מדריך. הוא יכול לתת טיפים אבל הוא שלי ומתוך הדרך שלי ולכל אחת דרך אחרת.

 

איזה טיפים היית רוצה לתת לאישה שנמצאת היום בפני חישוב מסלול מחדש והאלטרנטיבה היחידה עבורה היא לצאת לעצמאות.

דבר ראשון שאני ממליצה לאישה שמחליטה לצאת לעצמאות ולעבוד מהבית, הוא לשתף את בן הזוג שלה והסובבים אותה ולקבל תמיכה. מאד קשה לעבוד בבית בתשע בערב עם הגב לבעל ולא להתייחס אליו. זה לא מובן מאליו לבעל שמגיע הביתה ואשתו לא הרימה את הראש מהמחשב. גם כשנכנס לקוח בשבע בערב זה לא תמיד מתאים לילדים שרוצים לשחק ולהרעיש לכן צריך שתוף פעולה נרחב.

דבר שני שאני ממליצה לכל מי שרוצה לצאת לעצמאות זה לבחור פלטפורמה חברתית עסקית או נטוורקינג עם אנשים שעוסקים במה שאת עוסקת או במעגלים שלך כי כשאת עובדת לבד את לבד. אין עם מי להתייעץ. אין עם מי לדבר. מה שהחלטת החלטת ואם ההחלטה לא נכונה? בפלטפורמה חברתית כזו אנחנו מתייעצות, אנחנו מפנות לקוחות כי הכל עניין של כימיה. אנשים שיעטפו אותך בפאן המקצועי ויתנו לך תמיכה כי הלבד יכול להיות מאד קשה.


תודה שצפיתם בתכנית ואתם מוזמנים להיכנס לוובינרים משפטיים נוספים שנתתי בקישורים למטה ושעשויים לתרום לכם באופן אישי.

אתם מוזמנים ללחוץ על עקוב אחרי ולקבל התראות על התכניות הבאות.

אתן מוזמנות להירשם למרכז נשים עירוני פה בעיר בקישור :  http://reshetnashim.ravpage.co.il/new  או  להיכנס לדפי הפייסבוק של רשת נשים – המרכז לקדום מעמד האישה ולהירשם כדי לקבל עדכונים על קורסים, הרצאות , ערבים וכד' שנערכים ללא תשלום או בעלויות מסובסדות.

אתן מוזמנות להיכנס לדף הפייסבוק של נשות ראשון, לצפות בראיונות נוספים להגיב לאהוב ולשתף.

ואתם מוזמנים להיכנס לוובינרים משפטיים שלי על ידי לחיצה על הקישור:

למה כל כך חשוב לערוך צוואה בגיל צעיר:   http://www.askimo.com/VideoIndex/View/6690

הסכם ממון- איך לשמור על הבעלות שלכם בנכס במערכת זוגית: http://www.askimo.com/VideoIndex/View/6637

שיתוף פעולה כמנוע צמיחה:  http://www.askimo.com/VideoIndex/View/6683

שוכרים נכס? שימו לב לא לעלות על מוקש! מידע שכל בעל עסק צריך לדעת. http://www.askimo.com/VideoIndex/View/6704

בני ערובה? לא יותר משלוש שנים -פירוק שתוף במקרקעין http://www.askimo.com/VideoIndex/View/6710

 

 להתראות,

נורית בנדורי שם טוב, עורכת דין